Nowości

 TERAPIA GRUPOWA DLA DZIECI Z ZABURZENIAMI ZE SPEKTRUM AUTYZMU. ROZWIJANIE KOMPETENCJI I UMIEJĘTNOŚCI SPOŁECZNYCH

TERAPIA GRUPOWA DLA DZIECI Z ZABURZENIAMI ZE SPEKTRUM AUTYZMU. ROZWIJANIE KOMPETENCJI I UMIEJĘTNOŚCI SPOŁECZNYCH

Dzieci z zaburzeniami ze spektrum autyzmu, w tym cierpiące na Zespół Aspergera, zmagają się z trudnościami w sytuacjach społecznych i problemami z komunikacją. Aby ułatwić im funkcjonowanie społeczne, niezbędne jest zaplanowanie takich interwencji, które pomogą im zrozumieć własne emocje, zapanować nad uczuciem niepokoju i przejąć kontrolę nad swoim zachowaniem.
Terapia grupowa dla dzieci z zaburzeniami ze spektrum autyzmu. Rozwijanie kompetencji i umiejętności społecznych wyjaśnia, jak krok po kroku zaplanować pracę w rówieśniczej grupie terapeutycznej, stworzyć bezpieczne i przyjazne środowisko, wyznaczyć dostosowane do różnych etapów rozwoju grupy cele indywidualne i grupowe, oraz wspierać rozwój kompetencji i umiejętności społecznych jej członków.
Książkę Terapia grupowa dla dzieci z zaburzeniami ze spektrum autyzmu. Rozwijanie kompetencji i umiejętności społecznych można polecić wszystkim terapeutom, psychologom i rodzicom, którzy poszukują praktycznych wskazówek, w jaki sposób skutecznie wprowadzić dzieci z zaburzeniami ze spektrum autyzmu w świat interakcji społecznych.

Książka może stać się prawdziwą inspiracją do pracy z dziećmi, które chorują na autyzm. Dzięki niej rodzice oraz terapeuci mogą sięgać po nowe metody leczenia ich dzieci.

Unorthodox. Jak porzuciłam świat ortodoksyjnych Żydów Gry, wierszyki i bajki logopedyczne
5 of 10