Nowości

Wskazówki społeczne dla dzieci ze spektrum zaburzeń autystycznych i zaburzeń pokrewnych

Wskazówki społeczne dla dzieci ze spektrum zaburzeń autystycznych i zaburzeń pokrewnych

Wskazówki społeczne dla dzieci ze spektrum zaburzeń autystycznych… to nadzwyczaj pożyteczny, praktyczny przewodnik dla rodziców i opiekunów pracujących z dziećmi z autystycznego spektrum w dowolnym wieku. Jest to podstawa do codziennych ćwiczeń, a także do posługiwania się użytecznym słownictwem, z której to podstawy rodzice mogą korzystać w domu i dzielić się nią z nauczycielami. To książka absolutnie niezbędna dla każdego, kto potrzebuje podręcznego narzędzia do rozwijania umiejętności społecznych u dzieci.

Podejście do problemu w niniejszej publikacji jest ogromnie użyteczne do oswajania złożoności społecznych relacji. Często walczymy o odpowiedni język, aby przekazać niepisane zasady postępowania społecznego. Niniejszy program nakreśla nam „mapę” postępowania, która gwarantuje skuteczną pomocy naszym dzieciom.

Jest to dogłębne wejrzenie w komunikację społeczną, w rozbiciu na bardzo proste instrukcje, krok po kroku. Jeśli pracujemy  z dziećmi/młodzieżą, obarczonymi zaburzeniami w sferze języka pragmatycznego, zauważymy, że program Tarin Varughese oferuje hierarchiczne podejście do pragmatycznego szkolenia i jest użyteczny dla lepszego zrozumienia i stosowania języka pragmatycznego w każdym wieku.

W kolejnych rozdziałach autorka przedstawia, jak: inicjować interakcje społeczne, podtrzymywać je, właściwie sytuować swoje ciało, nauczyć się patrzeć z perspektywy, nawiązywać i utrzymywać kontakt wzrokowy, kontrolować swoje emocje i rozwijać poczucie humoru. Ostatnia część to wyczerpująca lista kontrolna umiejętności społecznych, dzięki której można łatwo sprawdzić, które z nich i w jakim stopniu nasi podopieczni już opanowali.

Podtytuł mówi sam za siebie: Jak się ładnie witać, mówić świetne komplementy i bawić się z przyjaciółmi. A wszystko to po to, by nasze dziecko było akceptowane przez rówieśników i w otoczeniu społecznym dobrze się czuło.

Gry, wierszyki i bajki logopedyczne Arteterapia indywidualna część 4
7 of 10