Jak pomóc nastolatkom w walce ze stresem, lękiem i depresją

Jakie objawy mogą sugerować, że nastolatek cierpi z powodu depresji, nadmiernego lęku, uzależnienia lub zaburzeń odżywiania? Jak rozmawiać z młodymi ludźmi, by naprawdę ich zrozumieć i przekonać do przyjęcia pomocy? Na te i wiele innych niezwykle ważnych pytań odpowiedzi daje Roy Petitfils, terapeuta specjalizujący się w pracy z młodzieżą w wieku 14-20 lat. Swoją książkę kieruje zarówno do rodziców niepokojących się o swoje dzieci, jak i do nauczycieli oraz wychowawców, którzy powinni umieć zauważyć różnego rodzaju problemy swych podopiecznych i właściwie na nie zareagować.

Dzięki cennym radom Roya Petitfilsa wszyscy mający kontakt z nastolatkami mogą poznać:

• zjawiska psychologiczne towarzyszące procesowi dojrzewania;
  • metody skutecznej komunikacji z nastolatkiem;
  • najczęstsze przyczyny zaburzeń psychicznych wśród nastolatków;
  • sposoby wspierania nastolatków w najtrudniejszych chwilach;
  • niepokojące objawy i zachowania, które wymagają konsultacji specjalistycznej;
  • zasady właściwego doboru specjalistów.
Tablety i smartfony w szkole. Uczenie się wspomagane technologiami mobilnymi