Komunikacja, emocje, relacje

Komunikacja, emocje, relacje przeznaczone są:

• dla dzieci w wieku 7-14 lat,
  • dla dzieci z trudnościami w obszarach umiejętności społecznych (również ze spektrum autyzmu i niepełnosprawnością intelektualną),
  • dla dzieci w terapii indywidualnej i grupowej (np. jako element Treningu Umiejętności Społecznych).

Teczka zawiera:

• Ćwiczenia o zróżnicowanym poziomie trudności.
  • Karty zaprojektowane tak, aby atrakcyjnie i przejrzyście prezentować treści oraz wzbudzać ciekawość dzieci.
  • Zadania o charakterze zarówno terapeutycznym, jak i profilaktycznym.

Ćwiczenia składają się z trzech części:

• Emocje i samoświadomość - zadania z tej części pomagają dziecku poznawać emocje, wyrażać je i rozpoznawać u innych osób, pozwalają dostrzegać słabe oraz mocne strony i odkrywać informacje o sobie.
  • Komunikacja - ta część zawiera ćwiczenia dotyczące: tworzenia komunikatów JA, asertywnego wyrażania myśli, zasad prawidłowej komunikacji, sztuki zadawania pytań.
  • Relacje i sytuacje społeczne - te ćwiczenia rozwijają umiejętność interpretowania sytuacji społecznych, kształtują teorię umysłu oraz myślenie przyczynowo-skutkowe, pomagają rozmawiać o relacjach z bliskimi osobami.

Człowiek w obliczu pandemii. Psychologiczne i społeczne uwarunkowania zachowań w warunkach kryzysu zdrowotnego Jak być rodzicem, jakim zawsze chciałeś być