Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania

Już lubię czytać  ćwiczenia w czytaniu ze zrozumieniem dla uczniów szkoły podstawowej i gimnazjum

Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania -

Święto zostało ogłoszone w 2001 roku z inicjatywy Polskiej Izby Książki. Propaguje taką formę lektury, poniewaz rozwija ona wyobraźnię i buduję więzi między rodzicami a dziećmi. Idea głośnego czytania znalazła uznanie wśród bibliotekarzy, aktorów, nauczycieli,  lekarzy, terapeutów, rodziców a nawet polityków, ktorzy chętnie angażuja sięw ten projekt.  29 września w wielu bibliotekach w kraju jest organizowane wspólne, głośne czytanie. Oprócz znanych i lubianych aktorów, pisarzay i celebrytów, w akcję włączają się też między innymi politycy i strażacy.

Zestawienie bibliogarficzne znajduje się pod linkiem.

Już lubię czytać ćwiczenia w czytaniu ze zrozumieniem dla uczniów szkoły podstawowej i gimnazjum

Czytamy i odkrywamy Książki warte czytania dzieciom