22 kwietnia 2024 r. Wioletta Gałązka z Wydziału Udostępnienia Zbiorów BP w Ciechanowie z okazji Międzynarodowego Dnia Ziemi poprowadziła zajęcia o tematyce ekologicznej z grupą sześciolatków z Miejskiego Przedszkola nr 3 w Ciechanowie. To coroczne święto ma uświadomić społeczeństwu, jak ważne jest dbanie o naszą planetę.

Dzięki opowiadaniu „Przygody pingwina Pingo – nieznośne śmieci w oceanach” dzieci dowiedziały się co to jest recykling oraz jak należy segregować śmieci. Następnie wspólnie przygotowały mapę myśli w postaci drzewa, na którym umieszczały liście z ekologicznymi hasłami. Na zakończenie spotkania przedszkolaki samodzielnie wykonały order przyjaciela Ziemi oraz złożyły uroczystą przysięgę „strażnika przyrody”.