Smaller Default Larger

20200829 231633 (2)

 

 

Piątek 28 sierpnia był ostatnim dniem mojej pracy w bibliotece i dniem kiedy po raz ostatni poprowadziłam Dyskusyjny Klub Książki jako jego moderator. Byłam również autorką wszystkich relacji ze spotkań naszego klubu. Dzisiaj, chciałabym podzielić się z sympatykami klubu, nie wspomnieniami, ale tym, co ja osobiście zyskałam dzięki DKK.

Miałam zaszczyt i przyjemność spędzać czas w gronie mądrych, oczytanych, wspaniałych i ambitnych ludzi. Ludzi, którzy mnie inspirowali, doceniali, dowartościowali, a których ja niezwykle cenię, szanuję i lubię. Wspólnie przeczytaliśmy i przedyskutowaliśmy wiele książek.

Ciekawe rozmowy o przeczytanych utworach, oraz możliwość usłyszenia opinii często odmiennej od własnej, były najważniejszymi atutami klubowych spotkań.

Praca w Dyskusyjnym Klubie Książki dała mi mnóstwo satysfakcji i radości. Czy może być bowiem coś cenniejszego niż rozmowa z drugim człowiekiem ?

Zawsze dużo czytałam, ale teraz szukam książek świadomie, wybieram te coraz trudniejsze tematycznie i literacko, które zmuszają mnie do przemyśleń i na długo zostają w pamięci.

Miałam również szczęście uczestniczyć w spotkaniach autorskich z Anitą Demianowicz, z Anną Janko, z Angeliką Kuźniak, Łukaszem Orbitowskim i Waldemarem Smaszczem. Zostały mi na pamiątkę wspaniałe książki z ich osobistymi dedykacjami.

Przez 7 lat istnienia klubu spotkaliśmy się 65 razy, przeczytaliśmy 60 książek, odbyło się 5 spotkań z pisarzami. Obecnie do klubu należy 13 osób. Dziękuję im za rzeczowe dyskusje o książkach, inspirujące rozmowy, za tą wspaniałą atmosferę na spotkaniach klubu. Dziękuję za Waszą życzliwość, uśmiech i pozytywną energię.

I na koniec chciałabym bardzo podziękować wszystkim klubowiczom , którzy uczestniczyli na spotkaniach klubu w ciągu tych minionych 7 lat. A byli to: Edward Berg, Anna i Wojciech Fabisiak, Zofia Humięcka, Artur Iniarski, Bogumiła Kalinowska, Bożena Karwowska, Joanna Kiszkurno, Justyna Komorowska, Maciej Kowaliński, Bożena Mierzejewska, Elżbieta Moskwa, Urszula Ostrowska, Barbara Piotrowska, Marta Ryms, Wiesław Wawrzyniak, Elżbieta Zgrejt.

Myślę, że spotkamy się we wrześniu, jako klubowiczka będę chciała uczestniczyć w kolejnych spotkaniach klubu.

                                                                                                                                                                                                          Jolanta Nagiel