12 marca 2024 r. odwiedziliśmy maluchy z Miejskiego Przedszkola nr 3 w Ciechanowie. Zajęcia edukacyjno-plastyczne odbyły się pod hasłem „Wiosna tuż… tuż…”, a przeprowadziła je Adriana Karwowska – pracownik Wydziału Udostępniania Zbiorów.

Na początek przy użyciu Teatrzyku Kamishibai zaprezentowano bajkę „Magiczna gąsienica”. Przedszkolaki z ogromną uwagą wysłuchały opowieści o tym jak brzydka gąsienica przeobraziła się w pięknego motyla. Dzieci chętnie włączały się do rozmowy o  najpiękniejszej porze roku jaką jest wiosna. Wymienione zostały także pierwsze oznaki wiosny takie jak bocian, przebiśniegi czy zielone pączki na drzewach, które stały się elementami wspólnie stworzonego plakatu. Na koniec spotkania dzieci wykonały piękne, kolorowe motyle, które również są symbolem zbliżającej się wiosny.