Czasopismo Edu-wsparcie Nr 1

Category: Edu-wsparcie
Created by: Super User

Przedstawiamy Państwu pierwszy numer czasopisma elektronicznego „ Edu-wsparcie”, które powstaje w Bibliotece Pedagogicznej w Ciechanowie. Na jego łamach znajdą Państwo artykuły związane zarówno z działalnością naszej Biblioteki i jej filii, jak również materiały mogące stanowić inspirację w codziennej pracy nauczycieli oraz nauczycieli bibliotekarzy.

Bieżący numer powstał dzięki zaangażowaniu osób, które chcą podzielić się z Państwem zdobytą wiedzą i doświadczeniem. Autorami prezentowanych tekstów są pracownicy Biblioteki Pedagogicznej w Ciechanowie (i jej filii), jak również nasi współpracownicy z bibliotek szkolnych i publicznych. Mamy nadzieję, że ich grono będzie się stale powiększać.

W 2013 roku Biblioteka Pedagogiczna w Ciechanowie obchodzi ła 60‐lecie powstania . W pierwszym numerze chcemy pokrótce przybliżyć Państwu historię i pracę naszej Biblioteki. Zachęcamy również do lektury relacji z ciekawych imprez szkolnych i bibliotecznych mających miejsce w powiecie ciechanowskim. Nawiązujemy do obchodów Roku Juliana Tuwima w bibliotekach, piszemy o wartości czytania w trwającym obecnie Roku Czytelnictwa. Proponujemy teksty bardzo różnorodne w swojej treści, z bibliotekarstwa, psychologii, ciekawe felietony oraz naszą stałą rubrykę „Warto przeczytać”. Artykułem o Stanisławie Pazyrze, wybitnym ciechanowianinie, historyku i społeczniku, inicjujemy rubrykę „Region”. Pragniemy także przybliżać sylwetki osób pracujących w oświacie w ramach cyklu „Poznajmy się...”. Chcemy, aby osoby z naszego środowiska mogły lepiej się poznać, a także zaprezentować swoje bardzo różnorodne pasje czy ciekawe działania.

Mamy nadzieję, że nasze internetowe pismo stanie się miejscem wymiany informacji i wiedzy. Zachęcamy do współtworzenia naszego pisma, dzielenia się opiniami i własnymi doświadczeniami.

Zapraszamy do lektury.

Attachments