Czasopismo Edu-wsparcie Nr 2

Created by: Super User

W aktualnym numerze znajdą Państwo wywiad z p. Michałem Kowalskim, psychologiem z Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Mławie na temat depresji. Polecamy również interesujący artykuł p. Mileny Grudzińskiej, psychologa, pedagoga, doradcy zawodowego w Wojewódzkim Urzędzie Pracy w Warszawie, filia w Ciechanowie „Stres w pracy i wypalenie zawodowe nauczyciela” oraz warsztaty na ten temat, które z myślą o nauczycielach organizuje w dniach 27-28 listopada Wojewódzki Urząd Pracy w Ciechanowie.

Sporo miejsca w numerze poświęciliśmy czytelnictwu. W ramach tegorocznego ogólnopolskiego Roku Czytelnika oraz Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom przybliżamy ofertę Szkoły Podstawowej w Glinojecku oraz Biblioteki Pedagogicznej w Ciechanowie. Ponadto piszemy o różnych formach książek dla osób z dysfunkcją wzroku. Rekomendujemy także pozostałe artykuły numeru: refleksje o tym gdzie najbardziej lubimy czytać oraz o obecności komputerów w bibliotece. Oprócz tego stałe rubryki: „Warto wiedzieć”, „Warto przeczytać”., „Region”, „Zestawienia bibliograficzne”.

Tym razem w ramach cyklu „Poznajmy się...” chcemy przybliżyć Państwu sylwetkę Pani Katarzyny Stawickiej, dyrektora niepublicznych placówek oświatowych (przedszkola, szkoły podstawowej i gimnazjum) w Ciechanowie prowadzonych przez Społeczne Towarzystwo Oświatowe.

Zachęcamy do lektury nowego numeru pisma licząc, że spotka się on z równie dobrym przyjęciem jak poprzedni. Zapraszamy kolejne szkoły i biblioteki do promocji swojej oferty na łamach naszego pisma.

Attachments