Czasopismo Edu-wsparcie Nr 3

Created by: Super User

W aktualnym numerze znajdą Państwo krótkie omówienie raportu dotyczącego stanu czytelnictwa w Polsce w 2014 r. opracowanego na podstawie badań przeprowadzonych przez Bibliotekę Narodową.

Oczywiście, sporo miejsca poświęcamy promocji książki i bibliotek. Tym razem przybliżamy ciekawą ofertę Szkoły Podstawowej nr 5 im. Władysława Broniewskiego w Ciechanowie, biblioteki w Gimnazjum nr 1 im. Mikołaja Kopernika w Mławie oraz I Liceum Ogólnokształcącego im. Zygmunta Krasińskiego w Ciechanowie. Zastanowimy się także czym każdy z nas kieruje się zazwyczaj biorąc do ręki książkę czy dokonując jej zakupu.

Polecamy również interesujący artykuł psychologa, p. Michała Stachowicza „Losy w ośrodku” dotyczącego procesu leczenia uzależnienia od narkotyków.

Zachęcamy do uczestnictwa w ciekawej formie promocji bibliotek jaką są Targi Edukacji, w których Biblioteka Pedagogiczna zaprezentowała się w kwietniu 2015 r. już po raz trzeci.

Oprócz tego instruktaż z zakresu pierwszej pomocy w szkole, stałe rubryki: „Warto wiedzieć”, „Warto przeczytać” oraz „Zestawienia bibliograficzne” związane z aktualnymi kierunkami polityki oświatowej państwa.

Tym razem w ramach cyklu „Poznajmy się...” chcemy przybliżyć Państwu sylwetkę Pana Piotra Praczukowskiego, wicedyrektora Zespołu Szkół nr 3 im. Stanisława Staszica w Ciechanowie.

Zachęcamy kolejne szkoły i biblioteki do promocji swojej oferty na łamach naszego pisma.

Zapraszamy do lektury!

Attachments