Smaller Default Larger

bilbiotekaW ramach październikowych obchodów Międzynarodowego Miesiąca  Bibliotek Szkolnych, Anna Mieszkowska, pracownik Wydziału Udostępniania Zbiorów Biblioteki Pedagogicznej w Ciechanowie przeprowadziła 18.10.2016 lekcje biblioteczne w klasach 0a, 0b i 0c w Szkole Podstawowej Nr 4 w Ciechanowie.

Temat zajęć brzmiał  „Jesienne spotkania z książką” i dotyczył warsztatu informacyjnego biblioteki. W trakcie lekcji uczniowie zapoznali się z zasadami obowiązującymi w każdej bibliotece. Prowadząca opowiedziała o swojej pracy, omówiła różne rodzaje materiałów bibliotecznych znajdujących się w każdej bibliotece - książki, czasopisma, zbiory specjalne. Nauczyciel bibliotekarz zaprezentowała dzieciom poszczególne typy książek, zwracając uwagę na ich nazwy. Były to:

podręczniki

słowniki

poradniki

atlasy

książki przyrodnicze

baśnie i bajki.

W drugiej części zajęć nauczyciel zadał uczniom zagadki na temat utworów dla dzieci. Każdy kto odgadł hasło odwrócił kolejnego kwiatka na tablicy korkowej, tworząc hasło SZANUJ KSIĄŻKI. Nauczyciel pokazał uczniom egzemplarz zniszczonej książki, ukierunkowując rozmowę na temat związany z odpowiednim obchodzeniem się z książką. Przyszli czytelnicy obiecali właściwie korzystać ze wszystkich książek.

Na zakończenie zajęć wszyscy uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy za aktywny udział w spotkaniu.