15 marca 2024 r. w Medycznej Szkole Policealnej w Ciechanowie Małgorzata Komor  - Wydział Udostępniania Zbiorów przeprowadziła warszty wielkanocne. Podczas zajęć uczniowie mieli możliwość zgłębienia tajników decoupage'u i stworzenia własnych, unikatowych pisanek wielkanocnych. Decoupage to technika zdobienia przedmiotów poprzez nakładanie na nie wybranych wzorów lub motywów przy użyciu specjalnego kleju i lakieru. Jest to sposób, który pozwala przemienić zwykłe przedmioty w prawdziwe dzieła sztuki, dodając im wyjątkowego uroku i stylu. Po krótkim wprowadzeniu teoretycznym, słuchacze kierunku Technik Usług Kosmetycznych krok po kroku tworzyli własną pisankę.

Rezultaty naszych warsztatów były zachwycające. Uczniowie wykazali się kreatywnością i precyzją, tworząc pisanki o różnorodnych wzorach i kolorach. Od tradycyjnych motywów wielkanocnych po abstrakcyjne kompozycje – każda pisanka była wyjątkowa i niepowtarzalna.