Smaller Default Larger

Uncategorised

W związku z przypadającym 5 listopada Światowym Dniem Postaci z Bajek, pracownik Wydziału Udostępniania Zbiorów, Anna Mieszkowska odwiedziła grupę „Pszczółek” w Miejskim Przedszkolu Nr 4 w Ciechanowie.

Spotkanie rozpoczęło się od wspólnego omówienia charakterystycznych cech bajek. Dzieci odpowiadały również na zagadki dotyczące bajkowych bohaterów.

W trakcie zajęć prowadząca przeczytała dzieciom bajkę terapeutyczną autorstwa Ryszarda Cebuli pt. Porządeczek i Bałaganiak z książki Bajkoterapia czyli bajki-pomagajki dla małych i dużych zakupionej w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa. Bajki-pomagajki zawarte w tej książce opowiadają mądrze o konkretnych dziecięcych problemach, z którymi dzieci borykają się w codziennym życiu.

Przedszkolaki z wielką uwagą wysłuchały historii o rodzeństwie, które miało ogromny problem z utrzymaniem porządku w swoim otoczeniu. Dopóki Skrzacik Porządeczek, „pomagał” Kasi i Bartkowie posprzątać w nocy pokój, wszystko było w porządku. Niestety po jego wyjeździe do Mamy  u dzieci zagościł Bałaganiak. Mali bohaterowie nie mogli zapanować nad bałaganem w swoim pokoju. Na szczęście pojawiła się ukochana Babcia i cała historia zakończyła się dobrze. Rodzeństwo nauczyło się dbać o porządek a Bałaganiak zniknął. Po przeczytaniu bajki prowadząca porozmawiała z dziećmi o sprzątaniu, o emocjach jakie budzi w nich porządek i bałagan. Dzieci obiecały, że będą dbać o porządek w swoim otoczeniu. Zajęcia zakończyły się wykonaniem przez dzieci rysunków Bałaganiaka, z których powstanie wystawka w Bibliotece Pedagogicznej.

Od kilku lat MEN nadaje nazwy kolejnym latom szkolnym, zwracając uwagę na kwestie, które w danym roku powinny być priorytetem.

W związku z setną rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości, minister edukacji narodowej Anna Zalewska ogłosiła rok szkolny 2017/2018  „Rokiem dla Niepodległej”.

Zapraszamy do zapoznania się z Informacjami związanymi z obchodami 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości na stronie http://niepodlegla.gov.pl/ 

Biblioteka Pedagogiczna w Ciechanowie sprowadza z innych bibliotek wydawnictwa książkowe, których nie posiada w swoich zbiorach i które nie są dostępne w bibliotekach na terenie miasta.

Zamówienia na materiały biblioteczne można składać osobiście w Wypożyczalni.

Koszt związany ze sprowadzeniem i odesłaniem książek (ok. 20 zł.) pokrywa osoba zamawiająca, zgodnie z obowiązującym cennikiem na podstawie Załącznika nr 1 do Regulaminu korzystania ze zbiorów Biblioteki Pedagogicznej w Ciechanowie. Termin wypożyczenia książek wynosi 1 miesiąc. Za zagubione lub zniszczone książki odpowiada czytelnik.